Piaskowanie | Celkab Warszawa

Piaskowanie

Piaskowanie to proces technologiczny, którego zadaniem jest oczyszczanie powierzchni bądź jej kształtowanie przy pomocy silnego strumienia sprężonego powietrza z zawartością piasku lub innych twardych cząsteczek. Oczyszczanie powierzchni przy pomocy piaskowania jest procesem zbliżonym do tradycyjnego szlifowania, ale pozostawia powierzchnię o wiele gładszą i pozwala skutecznie oczyścić trudnodostępne miejsca. Piaskowaniu poddawane są najczęściej detale wielkogabarytowe oraz wszelkie elementy o nietypowych, trudnych do oczyszczenia przy pomocy innych narzędzi ściernych kształtach.

Oczyszczanie powierzchni poprzez piaskowanie powinno poprzedzać lakierowanie proszkowe, ponieważ piaskowanie w znaczący sposób wpływa na jakość zabezpieczenia antykorozyjnego oraz wytrzymałość powłoki lakierniczej. Od dokładności oczyszczenia powierzchni zależy, czy powierzchnia będzie korodować i czy powłoka malarska będzie odpryskiwać. Obie sytuacje mogą mieć miejsce w przypadku niedoczyszczonej powierzchni, na której przed malowaniem zostały resztki rdzy lub farby.

Nasza oferta obejmuje:

  • piaskowanie aluminium 
  • piaskowanie metalu
  • piaskowanie konstrukcji stalowych

Zależnie od zakresu zlecenia zajmujemy się oczyszczaniem i malowaniem elementów metalowych lub samym piaskowaniem. Zlecając wyłącznie piaskowanie należy pamiętać o tym, że po procesie oczyszczania zaleca się jak najszybsze zabezpieczeni oczyszczonej powierzchni przed szkodliwym działaniem powietrza. Nasze usługi kierujemy do  przedsiębiorstw, instytucji i osób prywatnych. Oferujemy dogodne warunki współpracy, krótkie terminy oczekiwania na realizację zlecenia oraz usługi transportowe.  Zaprszamy do zapoznania się z cennikiem usług.